Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest zapisana po brzegi, na pewno nie posiadamy numerów do wszyściutkich ludzi, którzy żyją na tym świecie. Nierzadko zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej komórki pojawia się nieznana kombinacja cyfr. Najczęściej w tego typu momentach po prostu nie odbieramy, bo nie lubimy rozmawiać z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer spróbuje zadzwonić po raz drugi, zechcemy sprawdzić, kto może być jego posiadaczem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy od razu lecieć na policję, skoro w końcu nie zawsze obce telefony wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznany numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej paczki przyjaciół, który po prostu kupił nowy telefon komórkowy albo zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli mamy dojście do sieci, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wpisać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej lub od razu zrobić użytek z witryny, która interesuje się testowaniem oraz opisywaniem różnych numerów. Ona właśnie pokaże nam, co to za numer oraz do kogo on prawdopodobnie należy. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać tajemniczy telefon.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i takie niepokojące telefony. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek odrzucić telefon kolegi, który potrzebuje naszej pomocy.