W agencjach SEO nigdy nie jest nudno. Biorąc pod uwagę nieustanny wzrost działalności, które decydują się na internetowy charakter pracy lub samą realizację bloga, zespoły agencyjne mają pełne ręce roboty. Ale nie jest tak źle, w agencjach SEO cały czas pojawiają się coraz to nowsze udogodnienia w postaci oprogramowania, które zauważalnie optymalizuje pracę, jednym z nich stał się CMS WordPress. Ten system zarządzania treścią pierwotnie odpowiadał przede wszystkim za blogi, które współcześnie zostały uznane za piąte, najbardziej wiarygodne źródło władzy na świecie. Im dalej w las tym więcej drzew i obecnie możemy powiedzieć, że WordPress zdominował internetową sieć.

 

Społeczność blogosfery nieustannie się rozwija, a tym samym rośnie konkurencja. WordPress obsługuje obecnie ponad 40% wszystkich stron internetowych w ujęciu globalnym. No dobrze, ale czym się zajmuje agencja SEO w tym wszystkim? W agencjach SEO spotykamy się z ekspertami, którzy wiedzą jak np. takie WordPressa wykorzystać z największą dla nas korzyścią, ale to nie wszystko. Jeśli chcesz poznać wszystkie działania realizowane w agencjach SEO oraz zyskać pewność co do tego, czym się zajmuje agencja SEO w ogóle, zachęcamy do udania się pod niniejszy link: https://boo.pl/czym-sie-zajmuje-agencja-seo/.

Dlaczego warto założyć bloga na WordPressie?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego akurat ta platforma jest najlepsza, oto kilka argumentów i korzyści płynących z WordPressa:

 

  • intuicyjna obsługa platformy,
  • oprogramowanie typu open source,
  • szeroki wachlarz motywów,
  • liczne dodatki (wtyczki),
  • możliwość sprzedaży internetowej,
  • pełna kontrola mobilna,
  • skalowalność,
  • możliwość zbudowania społeczności. 

Pozycjonowanie WordPress w pigułce

Krok 1: Wykonaj audyt SEO, aby uzyskać listę zadań koniecznych do wdrożenia na stronie.

Krok 2: Dokonaj analizy konkurencji, sprawdź, co oferują blogi sięgające do tej samej tematyki.

Krok 3: Określ intencje wyszukiwania swoich czytelników i stwórz bazę słów kluczowych. 

Krok 4: Utwórz content plan oraz określ harmonogram częstotliwości publikowania wpisów, aby zapewnić płynny ruch na stronie.

Krok 5: Dokonaj technicznej optymalizacji SEO on-site.

Krok 6: Zadbaj o ciekawy układ treści i intuicyjny interfejs.

Krok 7: Wykorzystaj potencjał multimediów, pamiętaj o wysokiej jakości.

Krok 8: Zadbaj o responsywność witryny pod kątem urządzeń mobilnych.

Krok 9: Zoptymalizuj prędkość ładowania witryny. 

Krok 10: Stwórz strategię link buildingu.

Guest posting

Jest to jedna z metod linkowania zewnętrznego. Polega na zaproszeniu osoby, która stworzy treść na naszej stronie, bądź oddaniu swojego materiału innej witrynie. Zwiększa to Twoje zasięgi, stwarza możliwość dotarcia do większej grupy odbiorców, a także buduje sieć wzajemnych relacji między blogerami.

Content marketing

W tym przypadku koncentrujesz się na treści oraz kanałach jej dystrybucji. Wszystko, co publikujesz, od tekstu, przez obrazy, aż po wideo, jest treścią, którą możesz pozycjonować. Wykorzystaj potencjał mediów społecznościowych, aby wspierać swój content.

Evergreen content

Twórz treści, których nie dotknie upływ czasu. Stwarzają one możliwość generowania ruchu na stronie w długotrwałej perspektywie, poprawiają poziom interakcji użytkowników, a także wzmacniają autorytet w sieci. Zacznij pisać poradniki, instrukcje, case study lub przepisy kulinarne. 

 

WordPress powstał jako świat blogerów i nadal nim pozostaje. Ty z kolei właśnie dowiedziałeś się co nieco, odnośnie tego czym się zajmuje agencja SEO, jednak wciąż możesz dowiedzieć się więcej, udając się pod powyższy link. Poznaj agencje, które zapewnią Ci to czego potrzebujesz, oraz wprowadzą Cię w świat WordPressa, czyli najpopularniejszego CMSa dostępnego na rynku, naprawdę warto go poznać!