Jeśli gotujesz od dawna, być może zauważyłeś, że gotowanie na parze jest zdrową i satysfakcjonującą alternatywą dla innych form gotowania w Twoim domu. Gotowanie na parze wykorzystuje wilgotne ciepło i nie wystawia żywności na bezpośrednie działanie ciepła, jak w przypadku pieczenia, co pomaga zachować więcej składników odżywczych w żywności. Kolejną korzyścią jest to, że pomaga żywności zachować ich kolor, kształt i teksturę lepiej niż inne metody gotowania.

 

Ten rodzaj gotowania sprawdza się również w przypadku wielu rodzajów żywności. Może być stosowany do przygotowania warzyw i owoców, owoców morza, drobiu i dań mięsnych. Kluczem do zastosowania tej techniki jest uzyskanie wody do tworzenia pary, co można zrobić poprzez gotowanie garnka na kuchence lub umieszczenie elektrycznego parowaru wewnątrz mikrofalówki. Niektóre przedmioty, które mogą smakować lepiej po ugotowaniu na parze to szparagi, brokuły, marchew, kalafior, kukurydza na kolbie, małże, łosoś i wiele rodzajów ryb.

 

Dla każdego, kto chce włączyć trochę dodatkowych warzyw do swoich posiłków, ale nie chce, aby smakowały mdło lub nudno, powinien spróbować gotowania na parze. Twoje ciało będzie Ci wdzięczne za „zielone” gotowanie tą metodą, która jest zarówno zdrowa, jak i pyszna! Więcej o gotowaniu znajdziesz na stronie https://dobredomowe.pl/ .