Gdy nasz telefon komórkowy brzęczy, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, czasami nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to na pewno zrobić, bo obcy jest nam numer telefonu, który wyświetla się na urządzeniu. Zwykle pragniemy poznać właściciela obcego numeru, więc odbieramy telefon, a wtedy sygnał często zostaje przerwana. Da się mimo tego w inaczej odkryć swojego rozmówcę. Jak to zrobić?

Po pierwsze, zaniechajmy przepatrywania ksiąg z numerami, gdyż one już od lat nie wypełniają najważniejszych zadań. Lepiej zrobimy, gdy skorzystamy z sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości napotkamy już odrębne portale internetowe, które interesują się jedynie numerami telefonów – poznają je, oznaczają i zaznaczają, do kogo one mogą należeć. Zajrzyjmy koniecznie na taką stronę, a potem wpiszmy do odpowiedniej komórki numer, jaki nieustannie do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że szybko dostaniemy odpowiedź zawierającą informacje na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie portale są aktualizowane nie tylko przez ich właścicieli, bo również przez zwykłych ludzi. Oni komentują numery, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy publikować wiadomości o różnorodnych właścicielach numerów, by w pewnym stopniu pomóc innym ludziom. Z pewnością warto tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go dzięki sieci. Wiele witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być właścicielem takiego numeru, więc powinniśmy jedynie skorzystać z tych stron. Róbmy tak za każdym razem, gdy zaczniemy się wahać, czy powinniśmy spokojnie odebrać swój telefon. Lepiej w końcu zawsze dmuchać na zimne.