Jeśli chodzi o prowadzenie samochodu z manualną skrzynią biegów, jedną z pierwszych rzeczy, których uczy się nowy kierowca, jest płynna zmiana biegów. Odbywa się to poprzez użycie sprzęgła w sposób, który pozwala na łatwe przejście między biegami i płynne przyspieszenie. 

 

Najważniejszą rzeczą do rozważenia podczas nauki jest to, w jaki sposób będziesz używał swojego samochodu. Jeśli jeździsz po ruchliwej drodze, to musisz skupić się na byciu gotowym do zmiany w każdej chwili; w tym przypadku używaj przerwy parkingowej przez cały czas, nawet jeśli nie ma innych samochodów w pobliżu. Jeśli masz zamiar być jazda na cichej ulicy, gdzie można wziąć swój czas z przesunięciem, to jest w porządku, aby zostawić przerwę parkingową.

 

Musisz również ćwiczyć poruszanie się na biegu wstecznym; w tym celu użyj tych samych technik, co w przypadku zwykłej jazdy, ale pamiętaj, że na biegu wstecznym nie ma pedału hamulca. Twoja stopa powinna lekko spoczywać na pedale gazu; jeśli musisz się zatrzymać, odsuń ją całkowicie i użyj hamulca awaryjnego. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do zmiany biegu na szósty, na przykład (co dzieje się przed wstecznym), to może skończyć się uderzeniem w tył zbyt szybko i zgaśnięcie silnika, ponieważ szósty bieg nie istnieje w rzeczywistości podczas jazdy do tyłu. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://startmoto.pl/ .