Dobrym sposobem na to, aby Twój warsztat był dobrze zorganizowany i ułatwiał pracę, jest utrzymywanie go w czystości i porządku. Dzięki temu będzie on również znacznie bezpieczniejszy.

 

Pozbądź się wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Zastanów się, co nie jest Ci już potrzebne, a następnie sprzedaj lub oddaj rzeczy, których przestałeś używać.

Sprzątaj regularnie

Używane narzędzia powinny być dokładnie czyszczone po każdym użyciu i odkładane na swoje miejsce tak, aby łatwo było je znaleźć, gdy są potrzebne.

Zorganizuj swoje narzędzia

Przechowuj je w odpowiednim miejscu, aby łatwo było je znaleźć, i nie pozwól, aby plątały się wśród innych rzeczy. Jeśli masz wiele różnych rodzajów narzędzi, spróbuj je oznaczyć lub posegregować w różnych pudełkach, aby łatwiej było znaleźć to, czego potrzebujesz. Możesz wykorzystać w tym celu organizer, który pomoże Ci trzymać wszystko na swoim miejscu.

Oznacz wszystko za pomocą etykiet

Kiedy już posegregujesz wszystkie narzędzia i umieścisz je w organizerach, pamiętaj, żeby odpowiednio je podpisać. Etykiety nie tylko pomagają uporządkować rzeczy, ale także ułatwiają ich znalezienie, gdy są potrzebne. Używaj kolorowych etykiet dla różnych kategorii przedmiotów i odpowiednio oznaczaj każdy pojemnik, abyś nie musiał szukać narzędzi podczas pracy,