Łazienka przede wszystkim musi być komfortowa. Nie może zabraknąć w niej funkcjonalnych rozwiązań, które ułatwią i uprzyjemnią mieszkańcom codzienne czynności higieniczne. Jednym z nich jest deszczownica, czyli specjalny rodzaj baterii, montowany na stałe w kabinie prysznicowej. Jak wybrać deszczownicę?

Natynkowa czy podtynkowa?

Pierwszą rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze deszczownicy, jest sposób montażu. Współcześni producenci oferują nam modele natynkowe i podtynkowe.

W pierwszych cały osprzęt podpinany do baterii umiejscowiony jest w kabinie. Taka bateria zajmuje dużo miejsca, dlatego nie poleca się jej do małych pryszniców. Plusem jest łatwy dostęp w przypadku ewentualnej awarii lub konieczności wymiany konkretnej części zestawu prysznicowego.

W baterii podtynkowej wszystkie elementy montażowe są zakryte okładziną ścienną. Dzięki temu całość prezentuje się bardzo estetycznie i elegancko. Warto jednak pamiętać, że decyzję o montażu takiej baterii, należy podjąć już na etapie planowania całej instalacji prysznicowej.

Jak dopasować deszczownicę do kabiny?

Deszczownice doskonale współgrają z przestronnymi kabinami typu walk-in. W takim prysznicu można zamontować dowolną baterię – nawet tę o średnicy 40 cm lub większą. Im mniejsza kabina, tym mniejszą deszczownicę trzeba wybrać. W klasycznym prysznicu mierzącym ok. 80 x 80 cm sprawdzi się model o średnicy nieprzekraczającej 30 cm. Zakup większej deszczownicy wiąże się z ryzykiem rozchlapywania wody poza ściany prysznica. 

Wygląd deszczownicy a styl łazienki

Deszczownica, podobnie jak każdy inny element wyposażenia łazienki, musi pasować do stylu, jaki rządzi we wnętrzu. Do nowoczesnych aranżacji pasują minimalistyczne baterie, najlepiej podtynkowe. Świetnym wyborem będzie model w kolorze czarnego matu. W skandynawskiej łazience możemy umieścić kwadratową, chromowaną deszczownicę. Z klasycznym wystrojem dobrze współgra wersja okrągła. Natomiast elegancję wnętrza glamour wspaniale podkreśli złoty, ozdobny model. 

Te i wiele innych deszczownic od najlepszych producentów oferuje sklep internetowy TanieZlewozmywaki.pl. Propozycją są modele ścienne i sufitowe w wersjach podtynkowych i natynkowych. Ciche, bezawaryjne, stylowe i solidnie wykonane – zakup deszczownicy ze strony to gwarancja doskonałej jakości na lata!