Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę wielkość swojego samochodu. Jeśli masz na przykład małe auto, to naprawdę nie ma sensu kupować do niego myjki ciśnieniowej. Przewożą one ze sobą bardzo mało wody, a czyszczenie samochodu za ich pomocą jest po prostu mało wydajne i praktyczne. 

 

Najlepszym rozwiązaniem, jeśli mamy mały samochód, jest dokładne umycie go w domu. Myjka ciśnieniowa usunie tylko powierzchniowy brud, a Ty w końcu zmarnujesz dużo czasu i wody na niepotrzebne czyszczenie.

 

Zastanów się również, co próbujesz wyczyścić. Jeśli Twoim celem jest po prostu pozbycie się powierzchniowego brudu, możesz bez problemu użyć myjki ciśnieniowej. Ale pamiętaj, że mogą one pozostawić smugi, które mogą być trudne do usunięcia, więc jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości, czy będziesz w stanie osiągnąć wyniki, których szukasz, to może być najlepiej trzymać z mycia go ręcznie i przy użyciu dobrego wosku lub sprayu ochrony po tym. Myjki ciśnieniowe mają również tendencję do powodowania uszkodzeń lakieru, jeśli są używane niewłaściwie – warto poświęcić trochę czasu na zbadanie, jakie ciśnienie wody jest bezpieczne dla twojego samochodu przed zakupem, abyś wiedział, w co się pakujesz! Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://tuningster.pl/ .