W okresie letnim wiele restauracji, barów, pubów oraz innych lokali gastronomicznych decyduje się na uruchomienie własnego ogródka. W jego aranżacji kluczowy jest wybór siedzisk, które powinny być wygodne oraz podkreślać wakacyjny klimat danego miejsca. Najczęściej wybór pada na leżaki reklamowe, które idealnie sprawdzają się także w trakcie festiwali, targów, festynów oraz w wielu innych sytuacjach. 

Leżaki drewniane – najczęstszy wybór 

Popularne są leżaki ze stelażem drewnianym, najczęściej wykonane z drewna dębowego, bukowego, sosnowego lub akacjowego. Leżaki takie prezentują się atrakcyjnie oraz są łatwe w użyciu. Twoi klienci będą mogli je samodzielnie składać i rozkładać oraz przenosić w miejsce, gdzie akurat pragną usiąść. 

Plastikowe leżaki ogrodowe 

Leżaki wykonane z tworzyw sztucznych są wytrzymałe i solidne. Są niewrażliwe na oddziaływanie wilgoci oraz zabrudzenia. Z łatwością usuniesz z nich wszystkie plamy oraz przywrócisz do właściwego stanu. Są także dostępne w wielu wersjach, o odmiennej konstrukcji i sposobie wykonania stelażu. 

Leżaki z technorattanu – wysoce wytrzymałe 

Technorattan jest popularnym materiałem wykorzystywanym do tworzenia mebli ogrodowych. Niemal każdy producent leżaków oferuje również meble wykonane z tego materiału. Jest on odporny na wilgoć, porywy wiatru i dobowe wahania temperatury. Jest też wytrzymały na obciążenia oraz jest lekki, co sprzyja jego przenoszeniu z miejsca na miejsce.

Leżaki metalowe – dla wymagających

Leżaki metalowe są najrzadziej stosowane wśród leżaków reklamowych. Mimo to mają swoich fanów, którzy uwielbiają z nich korzystać. Zaletą leżaków ze stelażem metalowym jest łatwa dostępność oraz niska waga. Najczęściej wykorzystywane w konstrukcji materiałem jest aluminium – odporne na procesy korozji oraz wyjątkowo wytrzymałe.