Czasami nasz aparat telefoniczny dzwoni, jednak my w ogóle nie mamy chęci go odbierać. Spotyka nas to najczęściej, jeśli nie wiemy, kto do nas telefonuje. W takich sytuacjach z poradą przychodzi do nas samych Wyszukiwarka numerów telefonu, na której witrynę powinniśmy tylko wejść, aby skorzystać z takiej wyszukiwarki. Ona za każdym razem powie swojemu użytkownikowi, jaka osoba jest posiadaczem danego numeru telefonu.

Jeśli zatem całkiem regularnie dostajemy takie głuche połączenia, już teraz musimy znaleźć dla siebie samych praktyczną stronę szukającą oraz zapisać sobie nazwę jej witryny. Celujmy w wyszukiwarkę znaną, jaka została wcześniej przetestowana przez innych użytkowników i jakiej całkowicie uwierzymy. Adres strony możemy zapisać sobie na pulpicie, by później wchodzić na niego w chwilach, gdy zadzwoni do nas nieznana nam osoba, jakiej numer zobaczymy po raz pierwszy. W takiej chwili musimy tylko wklepać ten numer w wolne pole, które posiada na pewno Wyszukiwarka numerów telefonu, a następnie sprawdzić, do której osoby tak właściwie wybrany numer przynależy. Bardzo szybko zdobędziemy zatem odpowiedź na nurtujące nas pytanie i samodzielnie zorientujemy się, czy możemy odebrać komórkę.

Pewne portale wirtualne są w stanie naprawdę ułatwić nam całe życie, więc musimy koniecznie je wyszukiwać i dobrze się z nimi zapoznawać. Jeżeli potem będziemy robić użytek z tego, co one nam udostępniają, prędzej i łatwiej ze wszystkim sobie damy radę.