Aby Twoje zęby były zawsze zdrowe, musisz pamiętać o regularnych wizytach u dentysty. Warto jednak być dobrze przygotowanym do tej wizyty. Jeśli dopiero szukasz odpowiedniego specjalisty, zajrzyj na stronę: https://dentysta-stomatolog.konin.pl/

 

Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać przy okazji wizyty u dentysty.

  • Omów z dentystą przyjmowane leki i suplementy. Niektóre z nich mogą wchodzić w niekorzystne interakcje z zabiegami stomatologicznymi, dlatego przed rozpoczęciem leczenia najlepiej porozmawiać ze stomatologiem o tym, co przyjmujesz, aby uniknąć wszelkich powikłań. Najlepiej będzie jeśli przyniesiesz listę wszystkich leków i suplementów, które obecnie przyjmujesz, tak aby o niczym nie zapomnieć.
  • Przed wykonaniem zabiegu dentystycznego zadbaj o wszelkie kwestie medyczne. Jeśli cierpisz na choroby serca lub cukrzycę, mogą one zwiększyć ryzyko powikłań po wykonaniu zabiegu stomatologicznego, dlatego ważne jest, aby powiadomić o tym swojego dentystę jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.
  • Porozmawiaj z dentystą o wszelkich obawach i lękach, które mogą uniemożliwić Ci leczenie zębów i dziąseł. Ważne jest, aby stomatolodzy rozumieli, co powstrzymuje ich pacjentów przed jak najszybszym skorzystaniem z leczenia, aby mogli zająć się tymi obawami podczas wizyty lub w razie potrzeby zapewnić dodatkowe środki. Jeśli obawiasz się bólu, skorzystaj ze znieczulenia. Dobry specjalista z pewnością zrozumie Twój lęk.