Choć rury preizolowane pojawiły się dopiero w latach 70. XX wieku, a do Polski trafiły po 1989 roku, to szybko zdobyły uznanie m.in. branży ciepłowniczej. Swój sukces zawdzięczają innowacyjnemu charakterowi i wyjątkowym właściwościom. Dowiedz się, czym wyróżniają się rury preizolowane, jakie są ich zalety i kiedy warto je zastosować.

 

Podstawowe informacje

Rury preizolowane różnią się od swoich tradycyjnych odpowiedników obecnością zewnętrznej warstwy izolacji cieplnej. Takie rozwiązanie technologiczne pozwoliło na znaczące zmniejszenie strat ciepła przesyłanego instalacją. Ponadto w rurze PE preizolowanej można wyróżnić kilka warstw, z których każda pełni nieco inne funkcje.

 

Zalety rur preizolowanych

Popularność rur preizolowanych wynika z kilku czynników. Przede wszystkim takie produkty są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Zmniejszają też ryzyko wystąpienia awarii, zwłaszcza że w izolacji znajdują się specjalne systemy alarmowe. Na dodatek rury można układać bezpośrednio na gruncie, co pozwala na zaoszczędzenie sporych ilości czasu i pieniędzy. Możliwe jest też przeprowadzenie robót i wykopów na mniejszą skalę.

 

Zastosowanie rur preizolowanych

Rury preizolowane firmy TERMOTECH są wykorzystane przede wszystkim w ciepłownictwie, gdzie świetnie sprawdzają się przy bezpiecznym i efektywnym przesyle ciepła. Ponadto można spotkać się z nimi w przypadku instalacji chłodniczych. Co ciekawe, rury preizolowane są stosowane zarówno w budynkach przemysłowych, jak i blokach mieszkalnych i domach jednorodzinnych.