To pytanie, które pojawia się za każdym razem, gdy dokonujesz zakupu: czy powinieneś wyprać ubrania, które właśnie kupiłeś? Wydaje się, że byłaby to prosta odpowiedź typu tak lub nie, ale w rzeczywistości jest to trochę bardziej skomplikowane niż to.

 

Z pewnością można znaleźć wiele blogów, które mówią, że należy prać nowe ubrania, ale staje się to mniej jasne, gdy zaczynasz czytać recenzje odzieży online. Jedyną rzeczywistą twardą i szybką zasadą jest to, że NIE należy prać czegoś, jeśli instrukcja pielęgnacji mówi, że nie należy tego robić. Poza tym istnieją różne opinie na temat tego, czy pewne rzeczy powinny być prane przed ich pierwszym założeniem.

 

Jeśli mówimy o formalnym stroju lub elementach odzieży, które mogą się spocić, takich jak koszulki sportowe i sprzęt do ćwiczeń, pranie jest zwykle zalecane, aby usunąć wszelkie środki korygujące i oleje użyte podczas produkcji oraz nadać produktowi miękkość. Jednak w przypadku bardziej swobodnych rzeczy, takich jak t-shirty i dżinsy, nie ma zgodności co do tego, czy lepiej wrzucić je do pralki. Niektórzy uważają, że pierwsze założenie będzie zawsze najwygodniejsze, ponieważ nie będziesz wiedzieć, jak sztywna lub drapiąca jest dana rzecz, dopóki nie zepsuje się podczas normalnego noszenia. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://menties.pl/ .