Jeśli masz problemy z zasypianiem, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z rzeczy, które ci w tym pomogą, a także z czynników, które mogą sprawić, że nie będziesz mógł zasnąć w nocy.

Ćwiczenia: 

Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś, jak szybko twoje ciało rośnie zmęczone po dobrym treningu, wiesz, że ćwiczenia są jednym z najlepszych sposobów na zużycie się i zrelaksowanie przed snem. Endorfiny wytwarzane podczas ćwiczeń pomagają również podnieść nastrój i sprawiają, że twoje myśli są bardziej przejrzyste i zorganizowane. Włącz lekkie ćwiczenia, takie jak joga, rozciąganie lub nawet szybki spacer do swojej codziennej rutyny, aby w łatwy sposób osiągnąć spokojny sen.

Relaks: 

Jeśli jesteś podobny do większości osób, łatwiej jest powiedzieć niż zrobić, gdy czujesz się zestresowany, niespokojny lub w inny sposób spięty. W takich chwilach pomaga poświęcenie 10 minut na głębokie oddychanie i skupienie się na swoich emocjach. Czasami poświęcenie tego czasu pomaga określić, co naprawdę czujesz, dzięki czemu możesz zająć się tym problemem; innym razem pomaga to uwolnić skumulowane napięcie bez zbyt intensywnego myślenia o nim. Niezależnie od tego, co działa w Twoim przypadku, spróbuj stworzyć wieczorny rytuał relaksacyjny przed snem, mocząc się w ciepłej kąpieli, czytając ulubioną książkę lub pijąc filiżankę herbaty ziołowej i rezygnując z jakiejkolwiek pracy.

 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://tiptors.pl/ .