Nikt nie lubi myśleć o łupieżu – ale jeśli go masz, nie unikniesz myślenia o nim. Jeśli masz łupież, ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje wiele sposobów na jego leczenie. Zanim jednak kupisz jakikolwiek produkt, musisz mieć świadomość, że łupież jest objawem łojotokowego zapalenia skóry, które może być spowodowane przez różne czynniki, takie jak stres lub grzyb. Ważne jest, aby poznać przyczynę, zanim zdecydujemy się na leczenie.

 

Najlepszym sposobem na leczenie łupieżu jest stosowanie naturalnych metod, ponieważ nie niosą one ryzyka skutków ubocznych, jak niektóre produkty. Możesz również zrobić szampon przeciwłupieżowy w domu, używając składników, które prawdopodobnie masz już w swojej kuchni. Oto jak:

 

Zmiękcz dwie łyżki miodu i wymieszaj je z dwiema łyżkami soku z cytryny. Wymieszaj je dobrze, a następnie dodaj dwie łyżki stołowe oliwy z oliwek. Gdy mieszanka jest już ładnie wymieszana, nałóż ją na skórę głowy i włosy. Pozostawić mieszaninę w przez następną godzinę lub tak, a następnie spłukać ciepłą wodą. Powtarzaj ten proces raz dziennie przez tydzień, a zauważysz ogromną zmianę w swojej strukturze włosów. Więcej na temat pielęgnacji włosów i nie tylko znajdziesz na stronie https://vibeglow.pl/ .