Dzieci są zawsze naturalnie ciekawe swojego ciała. Kiedy dziecko osiągnie odpowiedni etap rozwoju (zwykle około 2 roku życia) i wykaże zainteresowanie łazienką, nadszedł czas, aby rozważyć trening korzystania z nocnika. Kluczem do udanego treningu jest pamiętanie o dwóch rzeczach: pozytywnym wzmocnieniu i cierpliwości.

 

Pierwszym krokiem jest sprawienie, aby proces ten był zabawą. Zanim rozpoczniesz szkolenie, kup kilka nowych ubrań i może nawet książkę lub dwie o szkoleniu na nocnik. Następnie usuń pieluchy i spraw, by korzystanie z toalety było dla dziecka wygodniejsze. Umieść mały stołek obok toalety, aby mogło sięgnąć do muszli klozetowej. Zabawny pierścień na nocnik lub małe wypchane zwierzę pomoże im poczuć się bardziej komfortowo, jak również.

 

Kiedy jesteś gotowy do rozpoczęcia nauki korzystania z nocnika, powiedz dziecku, co będziecie robić razem: będziecie ćwiczyć siadanie na nocniku, kiedy nadejdzie czas na jego specjalny „czas na nocnik”. Na początku każ dziecku siadać na nocnik co kilka godzin w ciągu dnia. Najlepiej jest, gdy dziecko może samo wybrać, kiedy będzie mogło usiąść na nocniku i jak długo za każdym razem; pomaga to wyeliminować wszelkie naciski ze strony rodziców, jak również innego rodzeństwa w domu. Więcej artykułów na temat dzieci znajdziesz na stronie https://momom.pl/ .