W obliczu kultury, która gloryfikuje szczupłość i ubóstwia stonowane i smukłe ciało, zbyt łatwo można paść ofiarą samokrytyki. Jeśli chodzi o kobiety, presja społeczna tylko pogarsza sprawę. Jeśli jesteś kobietą, istnieje prawdopodobieństwo, że rówieśnicy mówili ci, żebyś „przestała tyle jeść” lub „dlaczego nie spróbujesz poćwiczyć?” jako sposób na poprawę swojego wyglądu.

 

Po latach bycia informowanym o tym, jak powinieneś wyglądać i czuć się ze swoim ciałem, nie jest zaskoczeniem, że większość kobiet ma problem z zaakceptowaniem siebie za to, kim są. Nie mogą pomóc, ale zauważyć swoje wady, lub czuć się winny po zjedzeniu jednego zbyt wielu plasterków ciasta.

 

Możesz powiedzieć, że nie ma nic złego w chęci poprawienia siebie w jakikolwiek sposób – w końcu lepiej mieć chęć do próbowania niż nie mieć jej wcale. Ale chociaż posiadanie tych aspiracji nie jest z natury negatywne, uleganie im może być zarówno autodestrukcyjne, jak i szkodliwe dla postrzegania cię przez innych.

 

Nie zawsze możesz kontrolować to, co inni ludzie o tobie myślą, ale możesz zacząć od ignorowania ich opinii i stawiania własnych potrzeb na pierwszym miejscu zamiast ich. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://beasmetics.pl/ .