Wybór myszy do gier może być zniechęcającym zadaniem. Istnieje tak wiele opcji i trudno jest wiedzieć, co jest warte Twoich pieniędzy. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest ustalenie, czego dokładnie potrzebujesz od myszy. Czy chcesz taką, która będzie dobra zarówno do gier FPS, jak i RTS? Czy szukasz czegoś z dużą liczbą przycisków? Jaki rodzaj uchwytu preferujesz? Jesteś prawo- czy leworęczny? Wejdź na stronę techjoy.pl i dowiedz się o technologii jeszcze więcej! 

Gdy już odpowiesz sobie na te pytania, czas zacząć się rozglądać. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań:

  • Przyciski – więcej przycisków to zawsze lepiej, ale jeśli dopiero zaczynasz, nie ma potrzeby kupować niczego, co ma więcej niż 5 przycisków. Twoje podstawowe potrzeby to kliknięcie lewym przyciskiem myszy, kliknięcie prawym przyciskiem myszy, kółko przewijania i ewentualnie dodatkowy przycisk lub dwa do przełączania DPI, lub makr (jeśli dotyczy).
  • DPI – DPI oznacza punkty na cal i odnosi się do tego, jak czuła jest mysz w dowolnym punkcie na jej powierzchni. Im wyższa jest ta liczba, tym większa będzie czułość podczas poruszania się w grze. Większość myszy do gier jest wyposażona w regulowane ustawienia DPI, dzięki czemu można znaleźć idealną równowagę między szybkością a dokładnością podczas grania w różne gry.
  • Czujnik – Większość myszy używa czujników optycznych, które śledzą ruch za pomocą źródła światła LED i fotodiody (układu mierzącego światło). Czujniki optyczne są znacznie tańsze od laserowych, ale też wolniejsze i mniej dokładne na dużych odległościach (zwykle około trzech stóp, zanim stracą dokładność). 

Komfort

Komfort jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze myszy do gier. Jeśli zamierzasz spędzić długie godziny przy jej użyciu, ważne jest, aby dobrze pasowała do Twojej dłoni i sprawiała wrażenie naturalnej. Najlepszym sposobem na określenie, czy dana mysz będzie dla Ciebie wygodna, jest zapoznanie się z naszą sekcją recenzji.