Jak wykorzystać potencjał wtyczek pozycjonując strony w Kaliszu?

WordPress to najpopularniejszy system do zarządzania treścią, niezależnie od miejsca zamieszkania. Jednak jeśli działasz lokalnie, a Twoja strona wykorzystuje właśnie ten CMS to warto jest się dowiedzieć, jak ułatwić sobie pracę. Jak wykorzystać pozycjonowanie Kalisz i wtyczki SEO?

Plug-in – czym jest wtyczka? 

Jest to dodatkowy moduł do programu komputerowego bądź platformy internetowej, który poszerza jej możliwości za pomocą rozmaitych funkcji. Są one najczęściej wykorzystywane w kontekście systemów open source, takich jak WordPress. Wtyczki odciążają administratorów stron z obowiązku pisania kodu źródłowego, dzięki czemu korzystanie z nich nie wymaga specjalistycznej wiedzy informatycznej i programistycznej.

Dodatki dla WordPressa

Liczba dostępnych wtyczek potrafi przyprawić o zawrót głowy, są ich setki. Warto jednak poznać te, które mogą przyczynić się do poprawy strategii SEO, aby nasza witryna mogła cieszyć się większą widocznością w sieci i wyższą pozycją rankingową. Dodatkowo pozwolą na zaoszczędzenie czasu oraz automatyzację działań. Wybraliśmy dla Ciebie te najciekawsze, aby pozycjonowanie Kalisz stało się przyjemniejsze. 

Yoast SEO

Numer jeden wśród dodatków dla WordPress, z którego korzysta największa liczba użytkowników. Posiada dwie wersje – darmową i płatną. Wersja podstawowa na początek w zupełności wystarczy, aby zadbać o wygląd witryny, optymalizację słów kluczowych i treści oraz sprawdzić, jak wpis będzie się wyświetlać w wynikach wyszukiwania. Wyeliminuje również ryzyko zduplikowanego contentu.

SEO Framework

Prostota i przejrzystość. Wtyczka ta nie obciąża funkcjonowania serwera i jest w pełni darmowa. Posiada nieco mniej funkcji w porównaniu do Yoast SEO, ale dzięki intuicyjnemu interfejsowi oraz dostępnym instrukcjom pozwala w podstawowy sposób skonfigurować witrynę. Umożliwia ona przeprowadzenie technicznego SEO oraz link building z mediami społecznościowymi. 

All in One SEO Pack

Kompletny zestaw SEO za darmo? All in One to alternatywa dla minimalistów. Wtyczka ta oferuje znacznie większe możliwości optymalizacji, a także wspiera witryny e-commerce (współgra z WooCommerce). Pozwala na import informacji, pokazuje wynik TruSEO dla postów, optymalizuje meta tagi oraz słowa kluczowe, umożliwia stworzenie i konfigurację mapy witryny, a także łączy się z mediami społecznościowymi, co jest elementem strategii link buildingu.

Zadbaj o pozycjonowanie WordPress działając lokalnie 

Poznałeś najbardziej optymalne pluginy, dzięki którym pozycjonowanie Kalisz przestanie być obciążeniem. W końcu tworząc content na stronę zależy Ci, aby był chętnie czytany przez odbiorców. Nie ważne czy jest to blog internetowy czy sklep firmowy. Działaj na WordPressie bez utraty efektywności!