Markowa odzież to świetny sposób na pokazanie swojej lojalności wobec marki. Może to być również świetny sposób na zarabianie pieniędzy, przy czym niektóre z droższych marek, takich jak Nike i Adidas, sprzedają się za setki funtów. Ale co sprawia, że odzież markowa jest tak cenna?

Lojalność wobec marki

Marki to wielki biznes, a firmy wydają miliony na kreowanie swojego wizerunku. Lojalność, jaką ludzie mają dla swoich ulubionych marek, jest jednym z powodów, dla których są one tak cenne. Oznacza to, że ludzie często kupują droższe produkty znanej firmy zamiast tańszych odpowiedników mniej znanych marek. Lojalność ta pomaga również firmom zwiększyć ich udział w rynku w czasie, ponieważ konsumenci stają się lojalnymi klientami, którzy będą nadal kupować produkty od nich w przyszłości.

Markowa odzież jest również doskonałym narzędziem marketingowym dla firm, ponieważ pozwala im promować się w przystępny sposób, który ma sprawdzone wyniki. Ludzie widzą logo na Twoich ubraniach lub akcesoriach, pytają o nie, a potem możesz im opowiedzieć wszystko o swojej działalności i o tym, jak oni też mogą się zaangażować!

Markowa odzież jest wyjątkowa

Kiedy kupujesz markowe ubrania, kupujesz w trend mody lub styl życia, który reprezentuje dana marka. Oznacza to, że jeśli nosisz, powiedzmy, parę butów Nike, to ludzie założą, że lubisz sport lub przynajmniej, że chcesz wyglądać sportowo. Jeśli ktoś zobaczy cię w tych butach, prawdopodobnie założy, że jesteś bardziej niż przeciętnie skłonny do uprawiania sportu i masz zainteresowanie wyglądem sportowym.

Ważne jest, aby zauważyć, że nie oznacza to, że musisz być zainteresowany sportem lub wyglądać sportowo – oznacza to tylko, że ludzie będą tak zakładać. Na przykład, nigdy nie uprawiałam żadnego zorganizowanego sportu w moim życiu i nie dbam o sportowy wygląd (z wyjątkiem kiedy ćwiczę). Ale kiedy mam na sobie moje czarne trampki Nike z tym strojem, ludzie prawdopodobnie zakładają inaczej, ponieważ wiedzą, że czarne trampki są popularne wśród sportowców (a także dlatego, że widzieli mnie noszącego je wcześniej).

Ubieranie markowej odzieży zmienia postrzeganie ludzi dookoła, dlatego też warto nabyć którąś z nich np. wchodząc do sklepu Gomez – Markowa odzież sprzedawana tam, obfituje w liczne znane nazwiska projektantów, dzięki czemu możemy w łatwy sposób nabyć coś, co pochodzi ze światowych wybiegów mody.