Wybór odpowiedniej koszuli męskiej może być trudny. Trzeba wziąć pod uwagę tak wiele czynników, począwszy od tkaniny i kroju, a skończywszy na kołnierzyku i kolorze. Ale nie martw się! W naszym przewodniku poznasz wiele informacji, dzięki którym wybierzesz odpowiednie koszule męskie dla siebie.

Jakie są rodzaje koszul?

Istnieje kilka różnych stylów koszul, które można znaleźć w lokalnych domach towarowych:

1. Kołnierzyk z wycięciem – kołnierzyk z wycięciem jest najczęściej spotykanym typem kołnierzyka w koszulach biznesowych. Jest on również znany jako kołnierzyk rozpostarty, ponieważ z przodu otwiera się na zewnątrz jak wachlarz. Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych kołnierzyków i może być noszony do każdego garnituru lub marynarki.

2. Kołnierz ze skrzydełkami – kołnierz ze skrzydełkami jest podobny do kołnierza typu cutaway, z tą różnicą, że po obu stronach ma małą klapkę, która wystaje spod klap marynarki. Nie jest on tak powszechny jak inne kołnierzyki koszul biznesowych, ale nadal bardzo popularny wśród biznesmenów.

3. Kołnierzyk typu mandarynka – kołnierzyk typu mandarynka jest alternatywą dla zwykłego kołnierzyka typu button-down lub button-down (patrz niżej). Charakteryzuje się on zakładką zapinaną na guziki i zapinaną u góry. Ten typ kołnierzyka doskonale wygląda z koszulą z otwartym dekoltem lub swetrem pod spodem!