Można wybierać spośród różnych rodzajów przyborów do pisania. Najpopularniejsze z nich to długopisy, ołówki i pióra wieczne. Inne, mniej popularne, to długopisy żelowe, pióra kulkowe i markery.

Długopisy metalowe

Długopisy metalowe są bardzo popularne, ponieważ są trwałe i nie ulegają łatwo uszkodzeniu po upuszczeniu. Są również przyjemne w dotyku, ponieważ są solidne w swojej naturze. Metalowe długopisy są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, a także z różnymi wkładami. Najpopularniejszym rodzajem metalowego pióra jest ołówek mechaniczny, który jest używany przez wiele osób do pisania lub rysowania. Długopisy reklamowe metalowe czy innego typu, są wyposażone w kilka końcówek i można używać ich wszystkich naraz lub wymieniać jedną końcówkę na raz, w zależności od potrzeb i wymagań.

Długopisy kulkowe

Pióra kulkowe są przyjazne dla użytkownika, ponieważ nie wymagają nacisku, aby pisać gładko na papierze, tak jak inne rodzaje piór, co ułatwia użytkownikom o słabych dłoniach lub nadgarstkach, którzy cierpią na artretyzm lub zespół cieśni nadgarstka, między innymi, pisanie z łatwością bez konieczności wywierania dużego wysiłku, aby mocno naciskać na papier, aby upewnić się, że ich pisma są wystarczająco czytelne, aby inni mogli łatwo odczytać to, co zapisali.