Zakup nieruchomości inwestycyjnej może być zniechęcającym zadaniem. Jednak warto podjąć się tego wyzwania, ponieważ tego typu nieruchomość będzie stanowić niezawodne źródło dochodu z inwestycji bez konieczności wykonywania wielu dodatkowych prac z tym związanych. Dowiedz się zatem, jak zrobić to krok po kroku:

  1. Zacznij od badania lokalnego rynku nieruchomości. Jest to ważny pierwszy krok w zakupie nieruchomości inwestycyjnej. Zacznij od spojrzenia na ostatnie ceny sprzedaży podobnych nieruchomości w danej okolicy, a także zorientuj się, jak wyglądają bieżące warunki rynkowe. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, skorzystaj z pomocy specjalistów, takich jak https://panattonieurope.com/pl-pl/znajdz-nieruchomosc – firma oferująca wsparcie w różnego rodzaju inwestycjach.
  2. Zdecyduj się na lokalizację, która będzie dla Ciebie wygodna, i upewnij się, że jest wystarczająco atrakcyjna. Powinna również znajdować się blisko Twojego rynku docelowego, aby ludzie mogli łatwo do niej dotrzeć.
  3. Kiedy już wybierzesz lokalizację, dowiedz się, jakie są jej przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego i upewnij się, że pozwalają one na prowadzenie różnych działalności. Należy również sprawdzić, czy istnieją jakieś dodatkowe opłaty lub podatki związane z prowadzeniem działalności w danym miejscu (np. specjalna licencja biznesowa) oraz dowiedz się, czy są wymagane jakieś pozwolenia.