Czy warto farbować kręcone włosy? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet o kręconych włosach, kiedy zdają sobie sprawę, że w pewnym momencie życia będą musiały przefarbować włosy. Odpowiedź jednak nie jest jednoznaczna – przejście to wymaga wielu zmiennych i zależy od Twoich osobistych preferencji.

 

Budżet: Wiele dziewcząt z kręconymi włosami unika farbowania włosów, ponieważ nie chcą stosować na nich ostrych środków chemicznych. Istnieją jednak sposoby, by zminimalizować szkody wyrządzone przez farbowanie włosów. Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby chronić swoje włosy, jest zakup dobrej jakości farby wyprodukowanej specjalnie dla włosów kręconych lub farbowanych. Są one zazwyczaj znacznie droższe od zwykłych farb, ale zawierają odżywki, które pomogą zachować zdrowe i lśniące zamki. Jeśli starasz się zaoszczędzić pieniądze i iść do marki ogólnej, szukać tych, które są „color-safe” lub „bez amoniaku”. Oznacza to, że podczas procesu nakładania farby i ustawiania jej na miejscu, Twoje włosy zostaną mniej uszkodzone.

 

Jeśli masz dużo czasu i cierpliwości, możesz również spróbować przejść na brunetkę zamiast blondynki. Jeżeli masz naturalne brunetkowe pasemka, ta technika sprawi, że będą one jeszcze bardziej wyraziste. Więcej o urodzie i pielęgnacji znajdziesz na stronie https://ohmadame.pl/ .