Istnieje wiele powodów, aby unikać ćwiczeń przed snem, począwszy od naturalnego zegara twojego ciała. Twoje ciało to niesamowita maszyna i ma swój wewnętrzny zegar, który wie jaki powinieneś prowadzić styl życia – kiedy powinieneś spać, a kiedy się obudzić. To jest powód, dla którego czujesz się zmęczony w nocy – Twoje ciało mówi Ci, że nadszedł czas na sen. Jeśli nie słuchasz swojego ciała i ćwiczysz i tak, są szanse, że obudzisz się czując się jeszcze bardziej zmęczony niż wcześniej, ponieważ zakłóciłeś swój naturalny cykl snu.

 

Jednym z największych powodów, dla których ludzie powinni unikać treningu w pobliżu pory snu, jest wpływ, jaki może mieć na jakość snu. Wiele osób myśli, że może po prostu wziąć szybki jogging wieczorem i wszystko będzie w porządku – ale to może rzeczywiście spowodować poważne szkody dla ich zdolności do zasypiania w nocy. Gdy trening utrudnia zasypianie, mówi się o „bezsenności spowodowanej ćwiczeniami”. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale wiele osób doświadcza tego problemu po ćwiczeniach tuż przed snem.

 

Dla niektórych osób ćwiczenia powodują niepokój lub stres, co również może utrudniać im zasypianie w nocy. Niektóre badania pokazują nawet, że ćwiczenia mogą faktycznie zwiększyć poziom adrenaliny i kortyzolu – obu tych substancji. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://catchlife.pl/ .