Karawaning to forma podróżowania, która polega na przemieszczaniu się z jednego miejsca do drugiego, mieszkając w pojeździe. Pojazdem może być wszystko, od kampera po przyczepę typu pop-up, ale często określa się go mianem przyczepy kempingowej, jeśli ma dwie lub więcej osi, czyli kół w Twoim pojeździe. Ale czym dokładnie jest karawaning? 

 

Czy jest to jakiś ekskluzywny klub z tajnym uściskiem dłoni? Nie do końca. Karawaning to w zasadzie każda grupa podróżników dowolnej wielkości, która porusza się razem w jednym pojeździe. Jeśli planujesz podróż z 3 lub więcej osobami, możesz podróżować w większym aucie. Możesz również podróżować w przyczepie kempingowej z mniej niż 3 osobami, ale nie zalecamy tego – może to być niebezpieczne dla wszystkich uczestników, jeśli coś pójdzie nie tak.

 

Wiele osób postrzega przyczepy kempingowe jako coś luksusowego i ekscytującego, ale mogą one również zaoferować kilka kluczowych zalet w porównaniu z lataniem lub jazdą samochodem:

 

-Możesz podróżować z przyjaciółmi lub rodziną, zamiast iść solo – masz okazję połączyć się i związać z bliskimi podczas zwiedzania świata.

 

-Możesz zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie będziesz musiał płacić za wiele biletów lotniczych. Plus, ponieważ będzie podróżować powoli, masz czas, aby zatrzymać się w miejscach wzdłuż trasy.

Więcej artykułów o motoryzacji znajdziesz na stronie https://mototeams.pl/ .