System opłaty elektronicznej to metoda płatności dla użytkowników dróg, którzy korzystają z autostrad i dróg ekspresowych w Polsce. System wykorzystuje systemy automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR) do identyfikacji każdego pojazdu, który korzysta z sieci dróg. Kiedy jedziesz drogą płatną, Twoja tablica rejestracyjna zostanie sfotografowana przez kamerę w punktach wjazdu i wyjazdu z drogi płatnej.

E-Toll jest bezpieczniejszy niż gotówka i płatności zbliżeniowe

Płatności gotówkowe i zbliżeniowe mają swoje własne zagrożenia. Gotówka może zostać skradziona lub zgubiona podczas podróży. Płatności zbliżeniowe mogą być narażone na szwank przez urządzenia skimmingowe lub utracone podczas tranzytu. E-myto eliminuje te zagrożenia, ponieważ działa wyłącznie w trybie online – nie ma fizycznego kontaktu między użytkownikiem a operatorem punktu poboru opłat. Wystarczy przejechać przez elektroniczną bramkę, aby automatycznie uiścić opłatę za przejazd.

E-Toll ułatwia kierowcom opłacanie rachunków

Dzięki elektronicznemu systemowi poboru opłat drogowych nie musisz martwić się o znalezienie reszty lub upewnienie się, że masz wystarczającą ilość gotówki przy sobie podczas płacenia w punkcie poboru opłat drogowych. Nie musisz się również martwić o utratę portfela lub torebki z całą zawartością, jeśli zamiast gotówki masz przy sobie kartę kredytową. Zamiast gotówki lub karty, jako metoda płatności zostanie użyty numer rejestracyjny pojazdu – nie ma więc potrzeby, by się o niego martwić.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów o takim rozwiązaniu, to koniecznie sprawdź stronę: https://www.etoll.pl/.