Jak często seniorzy powinni wykonywać badania profilaktyczne? Jest to od dawna dyskutowany temat. Podczas gdy niektórzy lekarze zalecają coroczne badania kontrolne dla seniorów, U.S. Preventive Services Task Force sugeruje, że badania przesiewowe są konieczne tylko co trzy lata.

 

Prawda jest taka, że trudno jest z całą pewnością stwierdzić, jak często należy odwiedzać lekarza po ukończeniu 65 lat. Sam wiek nie decyduje o tym, czy powinieneś poddać się badaniu fizycznemu, czy nie; raczej historia choroby, styl życia i wywiad rodzinny są lepszymi wskaźnikami zapotrzebowania na opiekę profilaktyczną. Na przykład, jeśli w przeszłości miałeś wysoki poziom cholesterolu lub w rodzinie wystąpił udar, to tak, prawdopodobnie powinieneś częściej poddawać się badaniom przesiewowym – chociaż nawet wtedy zależy to od twojej osobistej sytuacji i stanu zdrowia.

 

Ogólnie rzecz biorąc, seniorzy powinni być szczególnie świadomi swojego zdrowia i upewnić się, że odwiedzają lekarza wtedy, kiedy powinni. W końcu seniorzy są bardziej narażeni niż ich młodsi rówieśnicy na rozwój chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca i choroby serca, więc ważne jest, aby pozostać na szczycie opieki profilaktycznej, aby wcześnie wychwycić wszelkie problemy zdrowotne! Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://jakspokojnie.pl/ .