Kręcone włosy mogą być wyzwaniem dla urody, zwłaszcza gdy włosy są krótkie. Istnieje wiele fryzur kręconych, które działają dla krótkich włosów, i można dowiedzieć się, jak sprawić, że krótkie kręcone włosy wyglądają świetnie, stosując się do tych prostych wskazówek.

 

Jako ogólną zasadę, nie chcesz przyciąć swoje kręcone włosy zbyt krótko, ponieważ staną się one puszyste i stracisz objętość. Pamiętaj, że im krótsze włosy, tym mocniej będą się kręcić, więc utrzymuj te loki luźno, stosując odrobinę odżywki, która zapobiegnie tworzeniu się ciasnych korkociągów na końcach pasm. Możesz również lekko podkręcić swoje włosy przed ich ścięciem, co złagodzi wygląd cięcia po jego wykonaniu.

 

Krótkie kręcone włosy mogą być również trudne do ułożenia, ponieważ każde pasmo ma swoje cechy charakterystyczne, które mogą, ale nie muszą odpowiadać niektórym produktom do stylizacji. Niektóre szampony i odżywki mogą sprawić, że niektóre loki będą lśniące i sprężyste, podczas gdy inne wysuszą je, dlatego testuj różne produkty oznaczone jako nawilżające lub przeznaczone do loków, aż znajdziesz taki, który będzie dobrze współgrał z Twoimi lokami.

 

Jeżeli uwielbiasz mieć krótkie kręcone włosy, ale nie chcesz spędzić całego dnia na ich porannym układaniu, spróbuj zrobić sobie gładkiego kucyka. Więcej na temat pielęgnacji znajdziesz na stronie https://polishly.pl/ .