Jak często wymieniać tusz do drukarki? To pytanie, które nie ma łatwej odpowiedzi, ale faktem jest, że większość ludzi nie wie, ile czasu potrzeba, aby w ich drukarce skończył się tusz lub toner. Nawet jeśli jesteśmy świadomi kondycji naszej drukarki, możemy nie poświęcić czasu na to, aby na bieżąco uzupełniać materiały eksploatacyjne do drukarek i upewnić się, że zawsze mamy ich wystarczającą ilość pod ręką.

 

Przeciętnie, czarny wkład atramentowy wystarcza na około 450 stron, podczas gdy wkłady kolorowe zwykle trwają o połowę krócej – co oznacza, że jeśli codziennie drukujesz w kolorze, będziesz musiał wymieniać go raz w miesiącu. Typowa kaseta z tonerem laserowym wytrzyma 2000 stron zanim będzie wymagała wymiany. Większość drukarek informuje o tym – albo za pomocą alertu na komputerze, albo za pomocą lampki z przodu urządzenia – kiedy kończy im się zapas. Jeśli nie chcesz robić tyle kłopotów, prawdopodobnie najlepiej jest zrobić zapasy zanim będą naprawdę potrzebne.

 

W gruncie rzeczy jednak wszyscy musimy być bardziej świadomi tego, jak często korzystamy z naszych drukarek i jak szybko zużywamy materiały eksploatacyjne. Istnieją różne czynniki, które mogą wpływać na długość działania wkładów. Więcej na temat druku dowiesz się ze strony https://printure.pl/ .