Większość ludzi zgodzi się, że mieszkanie na wsi jest lepsze dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Śpiewają tam ptaki, powietrze jest świeższe, nie ma tłumów i wszystko jest ogólnie spokojniejsze. Łatwiej jest również prowadzić zrównoważony styl życia na wsi, ponieważ masz więcej miejsca na uprawę żywności, kompostowanie odpadów organicznych i budowanie samowystarczalnej zagrody. 

 

Z drugiej strony, dom w mieście ma większy potencjał rozwoju kariery i możliwości poznania nowych ludzi. Wszystko czego potrzebujesz jest w pobliżu – sklepy spożywcze, restauracje, bary itp., a transport publiczny dowiezie Cię do pracy w mgnieniu oka.

 

Ale co by było, gdybyśmy usunęli wszystkie te rzeczy z równania? Co by było, gdybyśmy skupili się wyłącznie na wygodzie? Co by było, gdybyśmy udawali, że życie w mieście nie wiąże się z niebezpieczeństwem brutalnej przestępczości (tak jest), niepewnością pracy (większość ludzi w nowoczesnym społeczeństwie nie ma wyboru co do pracy dla kogoś innego), zanieczyszczeniem (jakość powietrza w miastach może być zła) lub wysokimi kosztami życia (czynsze są bardzo drogie). Gdybyś mógł na chwilę zignorować wszystkie te rzeczy i skupić się wyłącznie na tym, jak wygodnie jest żyć w danym miejscu – gdzie wolałbyś mieszkać? Więcej artykułów na temat budowy znajdziesz na stronie https://dladomatora.pl/ .