Większość kobiet ma do czynienia z wahaniami nastroju przed miesiączką w taki czy inny sposób. Intensywność zmian nastroju w tym czasie różni się w zależności od kobiety i od cyklu do cyklu u tej samej kobiety. Podczas gdy niektóre mogą nie odczuwać żadnych istotnych zmian, inne mogą doświadczać poważnych wahań nastroju.

 

ŚA Badanie sugeruje, że istnieje kilka czynników związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego (PMS) i przedmiesiączkowym zaburzeniem dysforycznym (PMDD). Czynniki te obejmują predyspozycje genetyczne, brak równowagi hormonalnej, stresory środowiskowe, problemy dietetyczne oraz rodzinną historię PMS lub PMDD. Czynniki te mogą również prowadzić do różnych objawów, takich jak drażliwość, złość, agresywne zachowanie lub depresyjne nastroje. Niektóre kobiety mogą również doświadczać fizycznych objawów, takich jak wzdęcia, tkliwość piersi i bóle głowy w tym czasie.

 

Nie ma konkretnego lekarstwa medycznego na ten problem. Kobiety cierpiące z tego powodu muszą spróbować poradzić sobie z objawami w pozytywny sposób, pozostając spokojnymi i zrelaksowanymi oraz regularnie uprawiając jogę lub medytację, a także powinny unikać stresu tak bardzo, jak to możliwe. Jeśli nie można poradzić sobie z tymi objawami przez siebie, musi wziąć wszelkie przepisane leki do łagodzenia tych objawów. Jeśli wszystko inne zawiedzie, musi skonsultować się z lekarzem o pomoc. Więcej na temat psychologii znajdziesz na stronie https://joysy.pl/ .