Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że warzywa są dobre dla Ciebie. Dostarczają witamin i minerałów, wypełniają cię bez wypełniania i są doskonałym źródłem błonnika. Są to w zasadzie najzdrowsze rzeczy wokół, dlatego tak często mówi się nawet w filmach, aby jeść ich dużo. 

 

Ale nie wszystkie warzywa są stworzone tak samo. Niektóre są lepsze dla Twojego organizmu niż inne, a niektóre mają więcej wartości odżywczych niż inne. Na przykład, marchew i pomidory mają mnóstwo witaminy A, ale wszyscy wiemy, że marchew jest lepsza dla wzroku niż pomidory.

 

Najlepszym sposobem na spożywanie najbardziej efektywnych i odżywczych warzyw jest ładowanie się w ciemne zieleniny – szpinak i jarmuż mają niesamowite korzyści zdrowotne! Te warzywa są doskonałym źródłem witamin A i K oraz dużej dawki żelaza (co czyni je szczególnie ważnymi dla kobiet w okresie menstruacji). Witamina K zawarta w tych liściach pomaga w krzepnięciu krwi, zapobiega nowotworom i osteoporozie, pobudza pracę mózgu, a nawet pokonuje długą drogę do wyleczenia złamanego serca! Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie https://brainboss.pl/ .