Istnieje długa lista roślin, które przynoszą korzyści naszej skórze, gdy są stosowane miejscowo. Niektóre, jak aloes, są korzystne, jeśli są również spożywane. Oto tylko kilka z nich:

Aloes

Ten sukulent jest naturalnym środkiem nawilżającym, który pomaga utrzymać pulchną i zdrową skórę. Można ją znaleźć w wielu środkach nawilżających dostępnych bez recepty i łatwo ją wyhodować w swoim ogrodzie. Koi, gdy jest stosowany na oparzenia lub podrażnione obszary, pomaga również złagodzić oparzenia słoneczne i trądzik. Pamiętaj, aby używać świeżego żelu z liści aloesu; żel straci swoją skuteczność, jeśli będzie wystawiony na działanie tlenu przez dłużej niż godzinę.

Szałwia

Szałwia jest stosowana od wieków w leczeniu infekcji i chorób skóry, ale także jako składnik kosmetyków i perfum. Mówi się, że sama Kleopatra preferowała perfumy na bazie szałwii ze względu na jej właściwości ściągające.

Pokrzywa

Pokrzywa od dawna znana jest ze swojego dobroczynnego wpływu na skórę. Zawiera witaminy takie jak A, B1, B2, B3, B6 i E, a także minerały takie jak wapń, cynk i magnez. Te składniki odżywcze są świetne dla Twojej skóry (pokrzywa jest nawet zalecana jako część leczenia łuszczycy).

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://bellaplace.pl/ .