Podczas gdy istnieją pewne suplementy, które są korzystne, aby wziąć wokół treningu, inne mogą być szkodliwe dla zdrowia i wydajności. Najlepszym sposobem, aby znaleźć to, co działa dla Ciebie jest eksperymentowanie z różnymi kombinacjami suplementów i zobaczyć, jak twoje ciało reaguje.

 

Dwa najczęstsze czasy, że ludzie biorą suplementy są przed lub po treningu. Niektóre przykłady suplementów przed treningiem to kreatyna, glutamina, beta-alanina, kofeina i boostery tlenku azotu. Te suplementy dają Ci zastrzyk energii przed sesją treningu oporowego, co może prowadzić do zwiększenia wytrzymałości i siły podczas treningu.

 

Po treningu to najlepszy czas na regenerację mięśni. Z tego powodu wiele osób sięga po koktajle proteinowe lub inne rodzaje batonów i napojów proteinowych. Koktajle proteinowe mogą pomóc w odbudowie tkanki mięśniowej, jednocześnie pomagając mięśniom odzyskać siły po treningu.

 

Innym rodzajem suplementu potreningowego jest produkt typu weight gainer/weight loss. Gainery wagi mają wyższe ilości białka niż inne suplementy i są przeznaczone jako zamiennik posiłku dla tych, którzy chcieliby przytyć. Zazwyczaj zawierają duże ilości węglowodanów, ale małe ilości tłuszczu, co sprawia, że są idealnym suplementem do przyrostu masy mięśniowej lub utraty tłuszczu (nie obu). Produkty odchudzające zazwyczaj zawierają duże ilości błonnika i białka, co czyni je idealnymi po treningu. Więcej o suplementacji znajdziesz na stronie https://womactive.pl/ .