Istnieją sprzeczne badania, ale jedno jest pewne: jeśli upewnisz się, że spożywasz zbilansowaną dietę, która jest pełna świeżych owoców i warzyw, pełnych ziaren, orzechów i nasion, chudego mięsa i ryb, niskotłuszczowego nabiału i zdrowych tłuszczów, to nie będzie miało znaczenia, czy odetniesz chleb. 

 

Węglowodany w chlebie mogą być częścią zdrowej diety, jeśli pochodzą z całych pokarmów, takich jak owoce i warzywa. Wszystko sprowadza się do tego, co znajduje się na twoim talerzu jako całości.

 

Etykietowanie żywności jako „dobrej” lub „złej” jest ogólnie odradzane przez dietetyków. Decyzja o usunięciu pewnych pokarmów z diety – zwłaszcza tych, które naprawdę lubisz – może być naprawdę trudna, jeśli te pokarmy nadal są podawane przy specjalnych okazjach i nie ma dla nich alternatywy. Jeśli chcesz zrezygnować z chleba z powodów zdrowotnych, nie czuj się tak, jakbyś musiał to zrobić na zawsze. Istnieje wiele sposobów na stopniowe wprowadzanie zdrowszego stylu życia do swojego życia – może spróbuj przez tydzień nie jeść żadnego chleba ani przetworzonych produktów z białej mąki. Jeśli to pójdzie dobrze, może wyciąć rzeczy, takie jak biały ryż lub makaron następnym razem wokół. Dopóki czujesz się pozytywnie nastawiony do tej zmiany, nie przestawaj! Więcej o zdrowiu i dietetyce znajdziesz na stronie https://feedfit.pl/ .