Zarówno squash, jak i tenis mają twarde, płaskie powierzchnie; gra się w nie tym samym sprzętem – rakietą i piłką; i oba mają cztery ściany. Czym więc różnią się od siebie te dwa sporty?

 

W squasha gra się na mniejszej powierzchni niż w tenisa (jest to sport z rakietą, podczas gdy tenis jest sportem z piłką). Ściany w squashu są bliżej siebie, sufit jest niższy, a piłka jest wolniejsza. Ponadto, kort w squashu nie ma obszarów out-of-bounds – punkt przyznawany jest graczowi, którego przeciwnik wyśle piłkę poza granice boiska.

 

Gracze squasha są w ciągłym ruchu, aby kontrolować prędkość piłki, podczas gdy tenisiści są bardziej skłonni do uderzania silnych strzałów, a nie gonić każdą piłkę. Squash wymaga szybkości i zwinności, aby szybko poruszać się po korcie i osiągać strzały na krótkich dystansach. Wymaga również silnej koordynacji ręka-oko, aby powrócić piłki, które są uderzone mocno lub spadają niespodziewanie blisko podłogi.

 

Squash jest rozgrywany z jedną osobą serwującą na raz (jak tenis), ale nie ma rajdu między serwami – serwer uderza piłkę bezpośrednio do swojego przeciwnika. Gra toczy się na przemian pomiędzy rundami serwisowymi i punktami. Więcej o sportach znajdziesz na stronie https://bizsport.pl/ .